O

Okolie

MÝTO SKI & BIKE

Lyžiarske stredisko je situované na severných svahoch predhoria Nízkych Tatier, tesne pri dôležitom cestnom ťahu z Banskej Bystrice cez Podbrezovú, smerom na Poprad. Ponúka spolu 4600m lyžiarskych tratí.

Orientácia, kofigurácia a výnimočný charakter kopca, ktorý spĺňa svojimi parametrami (homologizácia pre FIS preteky ) všetky predpoklady pre kvalitnú lyžovačku nielen pre náročných, aktívnych lyžiarov, ale aj menej zdatných a začiatočníkov.

Viac informácií o stredisku:


Lyžiarske stredisko Chopok juh

Kataster, obec: Chopok juh > Bystrá Dolina, Brezno
Nadmorská výška (rozpätie): 1080 - 2024 m n.m.

Chopok Juh je veľmi známe a obľúbené stredisku najmä medzi nadšencami voľných terénov a freeridu vďaka širokým a zväčša a bezpečným pláňam v 2 freeridových zónach mimo 10 km vyznačených a upravených zjazdoviek.

Stredisko CHOPOK JUH je protipólom strediska Jasná - Chopok sever. Nachádza sa v Nízkych Tatrách na južných svahoch Chopka, v regióne HOREHRONIE, v závere Bystrej doliny, vo vzdialenosti len 9 km od obce Bystrá a 22 km od mesta Brezno.

Vleky a lanovky stúpajú z Krúpovej z nadmorskej výšky 1080 m n.m. až na Chopok do výšky 2004 m n.m.. Stredisko Chopok juh podľa nadmorskej výšky rozdeľujeme na 2 časti:
SRDIEČKO (z Krúpovej po Kosodrevinu) 1080 - 1494 m n.m.
KOSODREVINA (z Kosodreviny na Chopok) 1494 - 2004 m n.m

Viac informácií o stredisku:


Tále golfové ihrisko

Golfové ihrisko je situované do rekreačnej oblasti Tále, s dobre vybudovanou infraštruktúrou, na ploche cca 60 ha. Projekt vypracovala firma International Golf Course Design, LLC, so sídlom na Hilton Head Island, SC 299 63, U.S.A., odborný dohľad realizácie vykonávala britská firma Southern Golf, Ltd. Ihrisko má par 71 s vysokou obtiažnosťou (SSS). Najkratšia jamka má dĺžku 126 m (jamka č.2, PAR 3), najdlhšia 569 m (jamka č.14, PAR 5). Ihrisko je dlhé 6 266 m, par 71, jamiek s par 3 – 5, par 4 – 9, par 5 – 4, SSS je cca 73,4. Gray Bear je golfové ihrisko, ktoré Vám poskytne nevšedné zážitky na každej jamke.

Golfový klub Tále je jediným domácim klubom na golfovom ihrisku Gray Bear, ktoré je prvým majstrovským golfovým ihriskom na Slovensku. Bolo dokončené a otvorené v roku 2002. Ihrisko vytvorili americkí dizajnéri Bob Walton a Skip Malek, P.G.A. Ihrisko Gray Bear je nádherne trasované a navrhnuté. Scenéria horského údolia je bohatá na prírodné krásy, je čarovná, ihrisko je výzvou a pripomína ostrieľané golfové ihrisko. Typicky pevné hracie povrchy sú pokryté zmesou trávy, ktorá kopíruje trávu, akú je možné nájsť na britských otvorených ihriskách v Škótsku.

Viac informácií o golfovom ihrisku:


Tarzánia Tále - opičia dráha

TARZANIA TÁLE je v poradí treťou z radu TARZANII. Nachádza sa na Táloch, v blízkosti Hotela Partizán, v areáli minigolfového ihriska. V tesnej blízkosti sa nachádza prírodné kúpalisko a golfový areál. Je postavená z 23 prekážok vo výške približne 5 až 7 m nad zemou a jej súčasťou je aj trasa pre najmenších lezenia chtivých Tarzančekov, takže si tu prídu na svoje aj rodinky s deťmi.

• Modrá (kratšia a lahšia) trasa meria 180 m.
• Červená (dlhšia) trasa meria 292 m.
• Detská trasa meria 90 m.

Viac informácií o stredisku: